Skip to main content

Skupne izjave

Seznami neodgovornosti večnega politika Kebra​

Dušan Keber je s pritlehnim senzacionalizmom in zlorabo zdravniškega znanja očrnil ugled stroke in trud zaposlenih v DSO, načel njihovo moralo ter v javnosti zasejal neupravičen dvom v strokovno oskrbo oskrbovancev DSO.

Zato pozivamo vso slovensko javnost, naj ne naseda “strokovnjakom”, ki so osebno pomembno pripomogli, da se je slovensko zdravstvo znašlo v slabem stanju z nedopustnimi čakalnimi vrstami, begom zdravstvenega osebja, s klientelizmom in z nemotenim bogatenjem nekaterih na račun javno zbranega denarja za zdravstvo. 

Izkoriščanje stiske kot promocija političnih idej?

Včeraj in danes v medijih spremljamo napovedi infektologa dr.Trampuža o katastrofičnih obetih za Slovenijo v prihodnjih 14 dneh, katerim so dodane tendenciozne posplošitve o zdravstvenih sistemih. Ob dopuščanju možnosti, da so njegove izjave vzete iz konteksta, popravka do zdaj ni bilo zaslediti. Čemu takšne izjave, čemu njihovo širjenje po glavnih medijih (RTV, POP)?

Odziv na interventni zakon v zdravstvu in ukinitev novele zakona o javnega naročanja v zdravstvu (ZJN-3C)

Slovenski državljani in bolniki že več kot 30 let preplačujemo medicinske pripomočke in zdravila. 

V skupini zdravstvo.si prizadevamo, da bi državljani dobili pravočasno in dostopno zdravstveno oskrbo, ob tem pa z zbranim denarjem za zdravljenje ne bi preplačevali medicinskih materialov, zdravil in aparatur. Na področju nabave in (pre)plačil medicinskih materialov, zdravil in aparatur se zavzemamo za:

Zdravniki - mazači

Danes, 12.10.2020, je poslanec DZ Miha Kordiš  v Državnem zboru veliko skupino zdravnic in zdravnikov javno označil za mazače. Zgodilo se je na seji Odbora za zdravstvo, na kateri so obravnavali del protikoronskega paketa 5, ki vsebuje razpis za skrajšanje čakalnih dob, na katerem lahko sodelujejo vsi izvajalci zdravstvenih storitev. Da poslanec ta razpis napačno razume kot privatizacijo zdravstva, je seveda njegova pravica, čeprav je dejstvo ravno obratno: to je prvi korak v smer javnega zdravstva po zahodnoevropskem zgledu, kjer je v središču bolnik i

Opozorilo bolnikom in vsem državljanom!

Mineva leto od kar je Vlada RS nastopila polni mandat in se lotila nujno potrebne reforme zdravstvenega sistema v Sloveniji.

Slovenski državljani se zaradi napačne definicije javnega zdravstva že več kot dvajset let soočamo z nedostopnostjo in neučinkovitostjo zdravstvenega sistema.

Javno zdravstvo pomeni možnost bolnika, da svobodno izbere zdravnika, pri čemer mu zavarovalnica krije stroške zdravljenja. 

Pogoji za ureditev slovenskega zdravstva

Človekovo zdravje je ena od najpomembnejših ustavnih vrednot. Je namreč predpogoj drugih človekovih pravic in ima zaradi tega med človekovimi pravicami osrednje mesto. To je tudi razlog, da ima država pozitivno dolžnost urediti obvezno zdravstveno zavarovanje. Posledično ima zakonodajalec izključno pravico določiti način uresničevanja pravice do zdravstvenega varstva, ustavnosodna presoja zakonske ureditve pravice do zdravstvenega varstva pa je praviloma zadržana.